U arratis nga Prokuroria e Larisës dhe jetoi si biznesmen në Angli/ Kapet shqiptari i rrezikshëm, kthehet në Greqi

u arratis nga prokuroria e larises dhe jetoi si biznesmen ne angli kapet shqiptari i rrezikshem kthehet ne greqi
u arratis nga prokuroria e larises dhe jetoi si biznesmen ne angli kapet shqiptari i rrezikshem kthehet ne greqi

LARISA– Një 33-vjear shqiptar është ekstraduar nga Anglia në Greqi, teksa është dënuar 15 vite burg.

Ai është arratisur më 2013 nga Prokuroria e Larisës, teksa policia po e shoqëronte në ashensor. Kjo, sepse Prokuroria e kishte dënuar atë me 17 vite burg.

Pasi u arratis, shqiptari arriti që të shkojë në Angli, ku nisi të merret me drogë, derisa u kap nga efektivët.

Pas arrestimit për drogë, u zbulua se shqiptari kishte një dënim jo të vogël, por me 17 vjet heqje lirie në shtetin grek.

Ndërkaq, pasi ka kaluar 2 vite në burgjet angleze, shqiptari është ekstraduar për në Greqi.

(TyposThes – BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts