U arrestua për shpërdorim të fondeve të BE, ish-kryeministri bullgar u mor me xhip të zi, ja momenti kur 10 policë e arrestuan në shtëpi

Ish-kryeministri bullgar Boyko Borisov i cili u arrestua nga policia bullgare në lidhje me 120 raste shpërdorimi të fondeve të BE, të njohura si “ESI funds”, është dërguar për në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë Kombëtare.

Ai u nxor nga shtëpia e tij në Bankya dhe largua me një xhip të zi, raportoi një reporter i BGNES.

Të paktën dhjetë policë civilë hynë në shtëpinë e liderit të GERB Bojko Borisov në Bankya.

6

Ministria e Brendshme në një deklaratë për mediat tha:Një operacion në shkallë të gjerë është duke u zhvilluar në lidhje me 120 çështje të Prokurorisë Evropiane në Bullgari. Në shumë adresa po kryhen kontrolle dhe sekuestrime. Bojko Borisov, Vladislav Goranov, Menda Stoyanova dhe Sevdalina Arnaudova janë aktualisht të ndaluar.”

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts