U arrestua për vrasjen e ish-efektivit të FNSH-së, lirohet nga burgu Redion Hysa

Gjykata e Lezhës liron Redion Hysën, të riun e arrestuar dhe të akuzuar për vrasjen e ish-efektivit Xhulio Prela.

Ishte investigimi i emisionit “Në shënjestër” që solli fakte të reja duke konfirmuar kështu se Hysa nuk është autor i vrasjes së Xhulio Prelës.

Hysa pretendonte se po qëndronte padrejtësisht në burg. Ai u arrestua bashkë me kushëririn e tij Sokol Hysa nga Policia e Lezhës me 28 dhjetor te vitit 2020, pasi akuzoheshin se kishin qëlluar me breshëri automatiku në drejtim të karburantit kamerat e të cilit kishin filmuar vrasjen e policit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts