U arrestuan dje për “Korrupsion” dhe “Pastrim parash”, GJKKO vendos sot masën e sigurisë për bashkëpunëtorin e Ballukut, Evis Berberi dhe dy biznesmenët

u arrestuan dje per korrupsion dhe pastrim parash gjkko vendos sot masen e sigurise per bashkepunetorin e ballukut evis berberi dhe dy biznesmenet
u arrestuan dje per korrupsion dhe pastrim parash gjkko vendos sot masen e sigurise per bashkepunetorin e ballukut evis berberi dhe dy biznesmenet

Sot rreth orës 13:00 pritet të komunikohet masa e sigurisë nga GJKKO për kreun e ARRSH Evis Berberi dhe dy biznesmenët, Valter Begajt dhe Ervis Lami të arrestuar ditën e djeshme.

Hetimi i SPAK ka nisur si pasojë e indicieve të dala nga mediat, proces që vijonte prej disa muajsh.

Berberi akuzohet për “korrupsion” dhe “pastrim parash”, ndërkohë që vijon hetimi për të zbuluar rolin e Belinda Ballukut në abuzimin me tenderat e rrugëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts