U bë emblemë e punës së reporterëve të luftës/ Gazetari në mes të fushës me grurë në flakë, Ukraina: Tregues i rrethanave çnjerëzore…

Ministria e Punëve të Jashtme të Ukrainës ka shpërndarë në një postim në Twitter, foton e një gazetari i cili qëndron në mes të një fushe me grurë e cila digjet.

Kjo foto është bërë tashmë virale në rrjet dhe simbolizon punën e vështirë që u duhet të bëjnë reporterëve të luftës, në mënyrë që të njoftojnë botën me gjithçka që ndodh në Ukrainë.

“Këto foto janë kujtime jo vetëm të të korrave të djegura që supozohej të ushqenin botën, por edhe të rrethanave çnjerëzore, në të cilat gazetarët dhe fotografët po punojnë për t’i treguar botës të vërtetën për mizoritë e Rusisë”, shkroi ministria në Twitter.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts