“U bëmë si në Indi”/ Tifozët e Interit mbushën sheshet për të festuar, plasin polemikat në rrjetet sociale. Shikoni komentet më pikante (FOTO)Interi fitoi titullin e 19 në histori, teksa festa e zikaltërve ka qenë vërtetë madhështore duke pushtuar rrugët e Milanos me flamuj dhe flakadanë.

Inter festa

Por teksa një pjesë festonte, një pjesë tjetër e njerëzve e kanë dënuar ashpër këtë festë për shkak të grumbullimeve masive nga tifozët zikaltër.

i7

‘’Shpresojmë që Covid-19 të mos jetë aty duke luftuar’’ dhe ‘’Jemi bërë si në Indi’’, ishin disa nga postimet më pikante nga qortuesit në rrjetet sociale.

i6

Kujtojmë se Italia është një ndër vendet me numrin e vdekjeve më të lartë nga koronavirusi dhe përhapja më e madhe e Covid-19 erdhi si pasojë e mosmenaxhimit të turmave në stadiume kur luheshin ndeshjet e Serisë A.

i1

i2

i3

i4

i5

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.