“U dëgjua kilometra larg”/ Shpërthim në një shtëpi në Skoci, të paktën tre të plagosur rëndë (VIDEO)

Të paktën tre persona janë dërguar në spital, pas shpërthimit të një shtëpie në Skoci.

Sipas mediave të huaja, ambulance dhe zjarrfikëse shkuan në vendin e ngjarjes për të neutralizuar situatën. Tre të plagosurit janë dërguar në spitalin Crosshouse në periferi të Kilmarnock.

Sipas raportimeve, shpërthimi ishte aq i fuqishëm, sa që edhe njerëzit që kishin disa kilometra larg dëgjuan shpërthimin, ndërkohë që fqinjët janë evakuuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com