U dëmtua në derbi, ylli i Tiranës rrezikon operacionin në gju

Majkëll Ngo është dëmtuar në sfidën me Partizanin. Sulmuesi i bardhebluve, sipas mjekëve, ka një dëmtim në menisk.

NGO

Kjo do të thotë se nëse konfirmohet dëmtimi, ai duhet të qëndrojë të paktën 3 muaj pushim para se të nisë stërvitjen. Shanset janë 95% për këtë dëmtim. Ka edhe një opsion të dytë, që, nëse anglezi ka fat, mund të ketë vetëm një hapje të qepjeve të operacionit të mëparshëm dhe sulmuesi mund të qëndrojë tri javë pushim.

Vetëm në ditët në vazhdim do të shihet gjendja e lojtarit dhe çfarë vendimi do të marrin mjekët për dëmtimin e sulmuesit bardheblu.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.