U dëmtuan në sfidën me Liverpulin, dy titullarët e rëndësishëm të Interit rrezikojnë duelin ndaj Torinos


Stefan de Vraj dhe Marselo Brozoviç ishin dy humbjet e mëdha të Interit gjatë ndeshjes.

DE VRAJ BROZOVIC

Mbrojtësi holandez pati një shqetësim muskulor në pulpën e majtë që e detyroi të luante vetëm një pjesë, ndërkohë që i njëjti shqetësim ishte edhe për kroatin që la fushën në mes të pjesës së dytë.

Nga ekzaminimet paraprake situata nuk duket aq e thjeshtë dhe të dy rrezikojnë të mungojnë për ndeshjen e ardhshme ndaj Torinos të dielën, por duke pasur parasysh ditët në dispozicion, stafi mjekësor i Interit do të synojë rikuperimin.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.