U dhunuan e iu morën pajisjet e xhirimit, serbët në Veri sulmojnë ekipet e mediave, Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës: Përgjegjësit të vihen para drejtësisë!

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar se ekipi i RTV21, i përbërë nga gazetarja Lirie Dibrani dhe kameramani, Berat Bahtiri, janë sulmuar fizikisht nga serbët derisa po raportonin në sheshin Car Llazar. Kjo media ka njoftuar AGK-në, se krahas sulmit fizik ndaj kameramanit, atij i është marrë edhe pajisja me të cilën ishte duke […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts