U ekstradua nga Londra në Francë, dënohet për drogë shqiptari. Lidhja me Shkodrën

u ekstradua nga londra ne france denohet per droge shqiptari lidhja me shkodren
u ekstradua nga londra ne france denohet per droge shqiptari lidhja me shkodren

Një shtetas shqiptar është dënuar me 6 vite burg nga një Gjykatë Franceze për akuzë të lidhur me drogën. I pandehuri në fakt u gjykua në mungesë, në vitin 2018. Pasi u arrestua në Londër në dhjetor 2023, ai sapo është gjykuar sërish në Clermont-Ferrand. Hetimi i policisë filloi në vitin 2016. Një hotel në Châtel-Guyon është nën mbikëqyrje të ngushtë, sepse klientët po angazhohen në atë që i ngjan shumë trafikut të heroinës në sektorin e Rios.

Përgjimet telefonike ushqejnë dyshimet e hetuesve për shqiptarët e Shkodrës. Një qytet i njohur për hetuesit e Clermont për rrjetin e tij të trafikut të drogës midis Shqipërisë dhe kryeqytetit Auvergne. Hetuesit e departamentit të sigurisë do të identifikojnë gradualisht të akuzuarin, me banim në Ceyrat. Në telefonatat mes protagonistëve të ndryshëm përmenden porositë për “raki”. Në fakt, bëhet fjalë për heroinë dhe kokainë.

Po kështu, një Renault Megane e përdorur nga i pandehuri shënohet dhe bën udhëtime të shumta midis hotelit Châtel-Guyon, ku klientët e trafikut janë të mirëpritur, dhe një shtëpie në Ceyrat.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts