U eliminuan me penallti nga Spanja, Petkoviç: Kartoni i kuq kushtëzoi gjithë ndeshjen
Trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkoviç, ka thënë se kartoni i kuq për Frojlerin ndikoi në rezultat dhe skuadra u lodh shumë.

petkovic

“Për fatin e keq, kartoni i kuq kushtëzoi ndeshjen. Nuk e kam parë mirë aksionin, por mendoj se arbitri u tregua i padrejtë me vendimin që mori dhe shumë i hidhur.

Në Angli, ky rast është thjesht faull, por kurrë i keq. Është e vërtetë që e prek kundërshtarin, por vendimi është i ashpër. Duhet të luanim me 1 lojtar më pak për shumë kohë ndaj një ekipi të fortë.

Ishte e vështirë për ne. Jam krenar për lojtarët e mi. Kanë qenë heronj këtë mbrëmje dhe nuk mund t’u kërkoja asgjë më shumë. U heq kapelën dhe nuk kam asgjë për t’u thënë”, ka thënë Petkoviç.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com