U emërua nga Rusia në Kherson, zyrtari ukrainas gjendet i vdekur në banesën e tij

Ish-deputeti ukrainas Oleksiy Kovalyov, i cili iu bashkua qeverisë rajonale Kherson të imponuar nga Rusia pasi forcat e armatosura ruse pushtuan pjesë të juglindjes së Ukrainës, është gjetur i vdekur.

Një këshilltar i administratës rajonale të kontrolluar nga Kievi, Serhiy Khlan, tha se Kovalyov u gjet i vdekur një ditë më parë në shtëpinë e tij në qytetin Hola Prystan.

Raportet e mediave ukrainase thanë se Kovalyov kishte plagë me armë zjarri në kokë.

Gjithashtu sipas raporteve është bërë me dije se e dashura e Kovalyov mori një plagë me thikë dhe u shtrua në spital.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts