U futën për t’u larë, por mbytën njëri-tjetrin në liqenin e HEC-it të Banjës, dalin fotot e 4 viktimave në Gramsh

Personat që shihni në foto janë viktimat që humbën jetën dje tragjikisht në ujërat e liqenit të HEC-it të Banjës.

46-vjeçari Arben Zogu, bashkë me dy djemtë e tij, Ruben dhe Esti Zogu dhe nipin, Melsi Zogu, 20 vjeç, ishin futur për t’u larë në liqen, por nuk dolën të gjallë më prej tij. Ata u nxorën të pajetë nga palombarët pas 90 minutash kërkime.

BalkanWeb ka siguruar fotot e viktimave, të cilët do të përcillen sot për në banesën e fundit mes lotëve dhe dhimbjes së madhe të familjarëve. Nga hetimet paraprake, ka dyshime se viktimat kanë mbytur njëri-tjetrin, pasi nuk dinin not, ndërsa forcat e zjarrfikëses thanë se në këtë zonë ka gropa brenda liqenit që ishin bërë gjatë ndërtimit të HEC-it.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts