U gjet e braktisur në -20 gradë, shpëton bebja

u gjet e braktisur ne 20 grade shpeton bebja
u gjet e braktisur ne 20 grade shpeton bebja

22:27 12/01/2022

E porsalindura ishte lënë në një kuti kartoni në mes të ngricës në Siberi

Një bebe e porsalindur ka shpëtuar mrekullisht pasi ishte braktisur në mes të dëborës dhe ngricës në Siberi. 

E porsalindura u gjet nga disa adoleshentë brenda një kutie kartoni e mbuluar vetëm me një batanije. Foshnja ishte braktisur në një rrugë që nuk frekuentohej dhe shpresat që ajo t’i mbijetonte të ftohtit ishin të pakta.

Pas trajtimit në spital, e porsalindura mundi të mbijetojë dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. 

Autoritetet janë vënë në kërkim të nënës së të porsalindurës.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts