U goditën nga treni, humbin jetën 3 emigrantë në Francë, një tjetër në gjendje të rëndë

Tri emigrantë në Francë kanë humbur jetën dhe një tjetër ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi janë goditur nga treni.

Kryebashkiaku i Ciboure, Eneko Aldana-Douat tha për mediat se emigrantët kanë qenë të shtrirë tek shinat e trenit.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes ku edhe po kryen hetime për të zbardhur rrethanat e plota të incidentit.

Sipas burimeve policore emigrantët dyshohet të jenë shtetas algjerianë.

Ndërkohë personi i cili arriti të mbijetonte është dërguar në gjendje të rëndë në spital, ndërsa bëhet me dije se ka thyerje në këmbë, shkruajnë mediat e huaja.

Sakaq ngjarja ndodhi në stacionin e trenit në Saint-Jean-de-Luz, një qytet bregdetar në Francë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.