U hap toka dhe e “përpiu”/ Turistja për pak humbi jetën në Zelandën e Re, autoritetet: Ra në 1.5 metra thellësi, shkak…

Një grua për pak humbi jetën ndërsa po bënte një shëtitje si turiste në Zelandën e Re. E moshuara, një pensioniste nga Australia, po vizitonte fshatin Whakarewarewa, ndërkohë që toka nën këmbët e saj u hap dhe ajo përfundoi në në një krater 1.5 metra të thellë që e la me djegie të shumta në trup.

Autoritetet raportojnë se gropa u hap nga aktiviteti gjeotermik në zonë.

Gruaja raportohet se është plagosur rëndë nga ngjarja, ndërsa bashkëshorti i saj, i cili ishte me të por nuk ra në gropë, është dëmtuar më lehtë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *