U hapën zëra se Muriqi kishte kërkuar largimin, Lacio vendos për të ardhmen e sulmuesitDitën e sotme u hapën lajme se Vedat Muriqi kishte kërkuar të largohej nga skuadra e Lacios pasi nuk po arrinte të përshtatej dot në Itali.

muriqi 1

Gjithashtu u përfol për një telefonate të Muriqit me drejtorin teknik të Fenerbaçes, Emre Benezoglu teksa shtatlarti kosovar kërkonte rikthimin në Turqi.

Por mediat italiane afër skuadrës së Lacios kanë shkruar në lidhje me pretendimet e Muriqit për t’u larguar, duke u shprehur se Lacio beson ende te Muriqi veçanërisht drejtori teknik Igli Tare dhe trajneri Simone Inzagi.

Situata duket mjaft e komplikuar në këtë moment teksa pritet një verë e nxehte për të ardhmen e Vedat Muriqit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *