U helmuan nga alkooli, të paktën 34 të vdekur në Rusi, dhjetëra të tjerë në gjendje të rëndë

Të paktën 34 persona kanë humbur jetën në Rusi pas një helmimi masiv, që dyshohet të jetë shkaktuar nga alkooli.

Autoritetet lokale kanë bërë të ditur se dhe 24 persona të tjerë janë duke u trajtuar në spitalet rajonale të vendit. Policia ka arrestuar 10 persona deri më tani. Mësohet se 7 prej personave që po trajtohen në spital janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia gjatë ditës së djeshme sekuestroi dy mijë shishe alkool teksa i kanë identifikuar si alkool metanol, i cili është toksik.

Rastet masive të helmimeve nga alkooli kanë ndodhur edhe në të kaluarën në Rusi, në vitin 2016, 77 njerëz vdiqën në Siberi nga pirja e vajit të banjës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.