U hetuan kundër Luftëtarit, UEFA dënon klubin letonez me 7 vite për trukime


E mbani mend historinë e dy ndeshjeve të Luftëtarit në korrik të vitit 2018 kundër letonezëve të Ventspils?!

189702061_317188000100314_2954779693656988347_n

Në atë kohë UEFA futi nën hetim për trukim të dyja klubet, ndërsa sot pas tri vitesh, ka marrë një masë ekstreme ndaj klubit të Ventspils. UEFA nuk e specifikon se bëhet fjalë për ndeshjet ndaj gjirokastritëve. Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në UEFA ka përjashtuar me akuzën e trupimit të ndeshjeve letonezët për (7) shtatë vitet e ardhshme.

“UEFA vendosi të përjashtojë FK Ventspils nga pjesëmarrja në garat e klubeve për shtatë vitet e ardhshme, duke përfshirë edhe sezonin 2027-2028. Të ndalohet zoti Nikolajs Djakins, zyrtari i FK Ventspils (Menaxheri i klubit) të ushtrojë çdo aktivitet të lidhur me futbollin për katër vjet. Të ndalojë zotin Adlan Shishkanov (ish-president i Ventspils).

Të kërkojë që FIFA të shtrijë në të gjithë botën ndalimin e të sipërpërmendurit”, citohej ndër të tjera në vendimin e marrë sot nga UEFA.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.