U infektua me koronavirus, ndërron jetë trajneri i njohur italian


Trajneri i njohur italian, Loris Dominisini ka ndërruar jetë ditën e djeshme.

29837b503d8a5bb1009cb89fcca7d4eb-08328-95723157c8ebcac4750156d2b21ac04e

Ish-futbollisti ishte shtruar në spital prej pak ditësh, pasi ishte infektuar me Koronavirus. Pavarësisht ndihmës së mjekësve për ditë me radhë, Dominisini nuk e mposhti dot virusin dhe u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare.

Italiani ka drejtuar disa skuadra të njohura në vendlindje, si Udineze dhe Rexhiana, por suksesin më të madh e kishte me Komon, të cilët në vitin 2000 deri në 2022 i ngjiti nga Seria C deri në elitën e futbollit italian.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.