U kap duke parë video porno në Parlament, jep dorëheqjen deputeti britanik (VIDEO)

Deputeti britanik, Neil Parish ka dhënë dorëheqjen nga posti pasi ka pranuar se ka parë të paktën dy herë video pornografike në seancat plenare. Mes lotësh dhe i tronditur, deputeti britanik e ka cilësuar këtë veprim si një moment “çmendurie”.

Ai tha se hera e parë që u kap duke parë pornografi ishte aksidentale, ndërsa hera e dytë e qëllimshme. Ai u pezullua nga Partia Konservatore të premten lidhur me akuzat.

Ai u pezullua nga Partia Konservatore të premten për këtë shkak.

Kush është Neil Parish

Neil Parish u zgjodh në vitin 2010 kur David Cameron u bë kryeministër në një qeveri të koalicionit Konservator-Liberal Demokrat.
65-vjeçari kishte qenë anëtar i Parlamentit Evropian për Anglinë Jugperëndimore nga viti 1999 deri në vitin 2009.

Parish u rrit në Somerset, ku menaxhoi fermën e familjes së tij pasi la shkollën në moshën 16-vjeçare.
Çështjet e bujqësisë, fshatit dhe mirëqenies së kafshëve janë ndër interesat e tij politike dhe ai është kryetar i Komitetit të Mjedisit, Ushqimit dhe Çështjeve Rurale të Dhomës së Përbashkët.
Zoti Parish u zgjodh për të përfaqësuar Jugperëndimin e Anglisë dhe rajonin e Gjibraltarit në Parlamentin Evropian në 1999.
Një vit më pas, ai ishte monitorues i zgjedhjeve për zgjedhjet parlamentare të Zimbabvesë. Zoti Parish tha në faqen e tij parlamentare se ai ishte një kritik i regjimit të Robert Mugabe në vend dhe se në vitin 2008 ai i bëri thirrje qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar të refuzojë legjitimitetin e qeverisë Zanu-PF të Mugabe.

Interesat politike të zotit Parish përfshijnë bujqësinë dhe mirëqenien e kafshëve.
Parish votoi kundër martesës së të njëjtit seks në vitin 2013, kur qeveria e Cameron ishte në pushtet.
Dhe ai ishte kundër Brexit-it përpara referendumit të 2016-ës, duke thënë se qëndrimi në BE ishte alternativa më e mirë për bujqësinë britanike.
Politikani ishte një nga 287 deputetët britanikë të sanksionuar nga Rusia këtë javë, për shkak të luftës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *