U kapën mat me hashash dhe kokainë, arrestohen dy shqiptarë në Itali

u kapen mat me hashash dhe kokaine arrestohen dy shqiptare ne itali
u kapen mat me hashash dhe kokaine arrestohen dy shqiptare ne itali

Skuadra Flying Rovigo arrestoi në flagrancë një italian dhe një shqiptar për posedim dhe shitje të drogës në zonën e Granzette, në kuadër të një operacioni antidrogë.

Policia italiane vëzhgoi shkëmbimin e një sasie të madhe lënde narkotike pranë shtëpisë së njërit prej të dyve, të cilët u kapën në tentativë për t’u larguar.

Njërit prej trafikantëve iu gjet afërsisht gjysmë kilogrami kokainë dhe dy kilogramë të tjerë hashash, tjetrit iu gjet rreth një kg hashash. Në vendngjarje ka ndërhyrë edhe departamenti i qenve i Drejtorisë së Policisë së Padovës dhe u kontrolluan të dy shtëpitë e të arrestuarve. Gjatë kontrollit u gjet material paketimi i drogës.
Të arrestuarit janë vënë në dispozicion të Prokurorisë, e cila ka marrë masa për vendosjen e të dyve në burgun e Rovigos, si dhe ka kërkuar vleftësimin e masës së arrestit dhe sigurimit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts