U kapën me mina me telekomandë/ “Ndal policia”, dalin pamjet, ja momenti i arrestimit të xhaxhait dhe nipit në Vlorë

u kapen me mina me telekomande ndal policia dalin pamjet ja momenti i arrestimit te xhaxhait dhe nipit ne vlore
u kapen me mina me telekomande ndal policia dalin pamjet ja momenti i arrestimit te xhaxhait dhe nipit ne vlore

U kapën me mina me telekomandë të programuara gati për shpërthim në distancë. Policia e Vlorës bëri me dije se në pranga ranë xhaxhai dhe nipi, 33-vjeçari Fatjon Gjonaj, dhe 19-vjeçari Ergys Gjonaj

Ndërkohë në pamjet e publikuar shihet edhe momenti i arrestimit të dy personave në hyrje të Vlorës.

Gjatë kontrollit të imtësishëm, në kroskotin e automjetit, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 2 mina me telekomandë, të programuara për shpërthim në distancë (të pajisura me aparat celular dhe me kapsolla detonatore), të cilat dyshohet se do të përdoreshin për kryerjen e ngjarjeve të rënda kriminale.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts