U konfliktua me 23-vjeçaren nga Barcelona/ Policia në Durrës arreston shijakasin, akuzohet për shfrytëzim prostitucioni

u konfliktua me 23 vjecaren nga barcelona policia ne durres arreston shijakasin akuzohet per shfrytezim prostitucioni
u konfliktua me 23 vjecaren nga barcelona policia ne durres arreston shijakasin akuzohet per shfrytezim prostitucioni

Policia në Durrës ka arrestuar 39-vjeçarin nga Shijaku, që disa kohë më parë u konfliktua me një vajzë të re nga Barcelona.

Efektivët e Policisë së Durrësit lajmërojnë se pas hetimeve intensive të zhvilluara, rezulton se shijakasi ka shfrytëzuar për prostitucion shtetaset e huaja në një hotel të qytetit bregdetar.

Njoftimi i policisë:

Vijojnë hetimet e thelluara për të nxjerrë përpara përgjegjësisë penale, shtetasit e implikuar në një rast prostitucioni, të goditur nga Policia, më datë 6 mars 2024.

Vihet në pranga 39-vjeçari që u konfliktua me 23-vjeçaren nga Barcelona.

Ai akuzohet se shfrytëzonte për prostitucion, këtë shtetase dhe 4 të tjera të huaja, në një banesë me qira, në lagjen nr. 2, ku gjithashtu konsumoheshin lëndë narkotike.

Më herët, për rastin u proceduan penalisht 5 shtetaset e huaja.

Si rezultat i veprimeve hetimore, të kryera në drejtimin e Prokurorisë së Durrësit, për të përcaktuar plotësisht autorësinë dhe rrethanat e mbajtjes së një banese në lagjen nr. 2, Durrës, për prostitucion dhe për konsumim të lëndëve narkotike, specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme të DVP Durrës ekzekutuan urdhrin e Prokurorisë, për ndalimin e shtetasit I. Z., 39 vjeç, banues në Shijak.

Në lidhje me rastin, për këtë shtetas është caktuar masa e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts