U kthye për babain, Kadri Veseli do të qëndrojë tre ditë në Kosovë, më pas rikthehet në paraburgimin e Hagës

KOSOVA

Tre ditë leje ka marrë ish-kreu i PDK, Kadri Veseli për të qëndruar në Kosovë për babain e tij i cili pësoi sulm në tru.

Ditën e djeshme Veseli u pa në spitalin e Mitrovicës ku shkoi vizitoi babanë e tij, por pas 3 ditësh do të duhet të rikthehet në Hagë.

Gjykata Speciale ia dha të drejtën e lirimit 3-ditor Veselit, të ruajtur nga forca sigurie dhe Eulex, teksa ai akuzohet për krime lufte nga Haga dhe do të vijojë procesin gjyqësor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *