“U kundërpërgjigjën se do sulmonim Kievin”/ Pretendimi i rusëve: Ukraina ka bombarduar një qytet në kufi, ka viktima, mes tyre edhe fëmijë

Hetuesit rusë pretendojnë se pilotët ukrainas kanë kryer sulme ajrore në një zonë të banuar në Rusi. Zyrtarët thonë se dy helikopterë ushtarakë, të pajisur me armë të rënda sulmuan qytetin e Klimovës, duke plagosur të paktën shtatë persona, përfshirë edhe fëmijë.

Gjithashtu raportohet edhe për 6 shtëpi të shkatërruara. Rusia pretendon se Ukraina ka sulmuar këtë qytet, pas njoftimeve nga Moska se ushtria e tyre do të bombardonte Kievin dhe pjesë të tjera të Ukrainës. Sakaq, Rusia duket se ka rigrupuar trupat e saj për në Lindje, ku synimi tanimë do të jetë rajoni i Donbasit, që u bë edhe “pretekst” për nisjen e luftës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.