U la në ‘arrest shtëpie’, zbardhet vendimi i Apelit të GJKKO për Berishën

u la ne arrest shtepie zbardhet vendimi i apelit te gjkko per berishen
u la ne arrest shtepie zbardhet vendimi i apelit te gjkko per berishen

Ka zgjatur vetëm pak minuta seanca në Apelin e GJKKO, për kërkesën e ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili po hetohet për veprën e korrupsionit për procedurat e privatizimit të ish-kompleksit Partizani.

Apeli i GJKKO la në fuqi masën e caktuar më 30 dhjetor, duke lënë në ‘arrest shtëpie’ Berishën. BalkanWeb zbardh të plotë vendimin e dhënë nga Apeli.

VENDIMI
Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, me trup gjykues monokratik të përbërë nga gjyqtarja Iliriana Olldashi, sot më 25.01.2024, ora 09:00, shpalli vendimin mbi çështjen penale nr. 27 akti, datë 16.01.2024 regjistrimi, regjistruar mbi ankimin e personit nën hetim/ankues S.B., me objekt: “Ankim ndaj vendimit nr. 520, datë 30.12.2023 (disponuar mbi kërkesën për zëvendësimin e masës së sigurimit personal) dhe vendimit nr. 521, datë 27.12.2023 (disponuar mbi kërkesën për përjashtim gjyqtari) të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar”, dhe vendosi:

Miratimin e nr. 520, datë 30.12.2023 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts