U largua nga Juventusi në drejtim të Junajtid, legjenda e UFC-së tregon prapaskenat e Ronaldos: E dija përpara një muaji…

“Kristiano Ronaldo u largua nga Juventusi për tek Mançester Junajtid sepse ishte i mërzitur”. Kjo është arsyeja sipas legjendës së UFC -së, Khabib Nurmagomedov, i cili pretendon se ka arsyetimin pse Ronaldo i dha fund qëndrimit të tij në Itali.

RONALDO KHABIB

Ronaldo i kishte thënë klubit bardhezi për dëshirën e tij për tu larguar javët e fundit dhe ishte me shpresë për një ofertë që do të vinte para përfundimit të merkatos.

Gjërat u përshpejtuan jashtëzakonisht shpejt dhe pasi u lidh shumë me një lëvizje me Mançester Sitin, ai u kthye te Junajtid në moshën 36-vjeçare, 12 vjet nga largimi i tij te Real Madrid.

Ronaldo shënoi 101 gola në 134 ndeshje për Juventusin, duke fituar dy tituj të Serisë A. Por sipas ish-kampionit të peshave të lehta Khabib, i cili është mik i ngushtë me pesë herë fituesin e “Topit të Artë” u bë “i mërzitur” nga futbolli italian:

“Unë nuk dua të zbuloj ndonjë mesazh personal. Ronaldo tha se ishte i mërzitur në Itali dhe donte të kthehej në Angli,” tha ai për Sport24.

“Unë gjithashtu nuk jam një tifoz i futbollit italian. Premier Ligën angleze nuk do ta ndërroj. Kristiano ka qenë në krye për 17 vjet. Në 2004 ai ishte në finale të Kampionatit Europian, dhe tani është viti 2021 dhe ai ende po shënon.

Asnjëherë nuk ka pasur një fenomen të tillë në futboll. Unë mendoj se Mesi ka qenë në kulmin e tij për rreth 12 vjet, dhe Kristiano 17.

Sipas mendimit tim, Ronaldo është më i ftohtë. Mesi është një nga më të mirët në histori. Por nëse në lojë ata janë të barabartë, atëherë në karizëm Kristiano është më i fuqishëm.

Një muaj më parë, ai më tha se do të transferohej tek Mançester Junajtid. Unë prisja që kjo marrëveshje të ndodhte. Mendoj se Mançester Junajtid është më i përshtatshëm për të sesa Juventusi. Për mua, transferimi nuk ishte një surprizë.”, përfundoi Khabib.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.