U masakrua me thikë, detaje të reja nga vrasja e të riut shqiptar në një ‘shtëpi bari’ në Britani, polici dëgjoi…

u masakrua me thike detaje te reja nga vrasja e te riut shqiptar ne nje shtepi bari ne britani polici degjoi
u masakrua me thike detaje te reja nga vrasja e te riut shqiptar ne nje shtepi bari ne britani polici degjoi

Daily Mail ka sjellë në vëmendje vrasjen e shqiptari Xhovan Pepaj rreth dy vite më parë. Pepaj u godit 16 herë me thikë, pas një përplasje mes dy grupeve kriminale.

Mediat në Britani raportojnë të tjera detaje lidhur me këtë ngjarje, ndërsa theksohet se ka qenë një punonjës i sallë operative që ka dëgjuar në telefon vrasjen e të riut shqiptar.

Lidhur me këtë ngjarje të rëndë, që ka ndodhur më 4 dhjetor 2021, po gjykohen 6 persona.

Tre prej tyre janë shpallur tashmë fajtorë për vrasje, Kelvin Amoako, 19 vjeç, Ciaran Steëart, 19 dhe Bartosz Malawski, 28 vjeç. Ndërsa Nathan Rainforth, 22, Donte Simpson-Palmer, 19 dhe Ray Renda, 22 vjeç, janë dënuar për vrasje nga pakujdesia.

Prokurori i çështjes, Danny Moore tha se i riu shqiptar, telefonoi policinë dhe qëndroi në telefon për 14 minuta dhe 50 sekonda, duke i treguar çfarë po ndodhte.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts