U mbyt me familjen në kanalin anglez, gjendet pas 9 muajsh në Norvegji trupi i pajetë i fëmijës kurdo-iranian

NORVEGJI

Trupi i pajetë e fëmijës 15-muajsh Artin me kombësi kurdo-iraniane është gjetur pas disa muajsh në brigjet e Norvegjisë.

Artin u shpall i zhdukur tetorin e vitit të kaluar pasi varka ku po udhëtonte me familjen e tij u mbyt në tentativë për të kaluar kanalin e tunelit mes Francës e Britanisë së Madhe.

  • foto galeri

Autoritetet norvegjeze e kapën trupin tek pluskonte në ujërat jug-perëdimore dhe më pas nga hetimet rezultoi se i përkiste djalit kurdo-iranian. Trupi i tij do të dërgohet në Irani për t’u djegur.

Familja e tij tashmë nuk ka asnjë të mbijetuar pasi të 5-të anëtarët që udhëtonin në varkë vdiqën në det.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *