U mor në pyetje në SPAK, Pjerin Ndreu nën hetim për procedurat e ndërtimit të një rruge! Nën “lupën” e prokurorëve të posaçëm edhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Lezhë

u mor ne pyetje ne spak pjerin ndreu nen hetim per procedurat e ndertimit te nje rruge nen lupen e prokuroreve te posacem edhe zyrtare te tjere te bashkise lezheKryebashkiaku socialist i Lezhës, Pjerin Ndreu, është marrë nën hetim nga Prokuroria e Posaçme për procedurat e ndërtimit të një rruge.

pjerin ndreu SPAK1

Pjerin Ndreu është vënë nën hetim për shpërdorim detyre nga SPAK. Ndërkohë mësohet se nën hetim janë edhe zyrtarë të Bashkisë së Lezhës, që janë marrë me tenderin për ndërtimin e rrugës.

“SPAK ka çelur hetim për Pjerin Ndreu dhe po e heton për shpërdorim detyre. Vetë Ndreu ka thënë për gazetarët se është në hetim, në lidhje mëe ndërtimin e një rruge në qytetin e Lezhës. Ai tha se procedura që ka ndjekur për ndërtimin e rrugës ka pasur probleme. Ndreu u paraqit me avokat në SPAK, e kjo do të thotë se është nën hetim.

 Ai tha se është i hapur për prokurorët dhe shtoi se akuza është e motivuar politikisht. Pjerin Ndreu zgjeron listën e zyrtarëve të lartë të hetuar për korrupsion. Nën hetim janë edhe zyrtarë të Bashkisë së Lezhës, që janë marrë me tenderin për ndërtimin e rrugës”, raportoi gazetarja.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts