U mposhtën ndaj Monakos, Mbape shpërthen kundër PSG-së: Ky është një turp! E papranueshme, duhet…


Sulmuesi i PSG-së, Kilië Mbape, ka reaguar ashpër pas kësaj humbjeje, duke e quajtur atë një turp.

MBAPE 1

“Ky është një turp. Ne duhet të tregojmë më shumë respekt për njëri-tjetrin. Unë e di se tifozët duan të fitojmë Ligën e Kampioneve dhe nuk do të kënaqen kurrsesi me titullin, por duhet të fitojmë titullin në Francë.

Por nuk mund të luajmë kështu, kjo është e papranueshme. Duhet të tregojmë më shumë respekt për tifozët tanë”, ka thënë Mbape.

Edhe trajneri Poçetino e ka cilësuar të papranueshme paraqitjen e skuadrës, teksa ai tashmë rrezikon seriozisht shkarkimin.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.