U ndërpre nga trupat rusë, rikthehet energjia elektrike në Çernobil

Ministria e Energjisë e Rusisë ka pohuar se specialistët bjellorusë kanë rikthyer furnizimin me energji elektrike, raporton Reuters.
Termocentrali bërthamor në Ukrainë humbi energjinë pasi kompania shtetërore e energjisë e Ukrainës tha se ishte ndërprerë nga trupat ruse që e pushtuan atë gati dy javë më parë.

Mbikëqyrësi bërthamor i OKB-së tha më pas se nuk besonte se ishte një rrezik sigurie.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com