U operua në zorrën e trashë, ja si paraqitet gjendja shëndetësore e Papa Françeskut

Të dielën e kaluar, Papa Françesku iu nënshtrua një operacioni në zorrën e trashë.

Operacioni, sipas mjekut, shkoi shumë mirë, por Atit të Shenjtë, do i duhen disa javë që të rikuperohet plotësisht.

Ai aktualisht, është duke qëndruar në një spital të Romës, ndërsa thuhet se gjendja e tij është e stabilizuar.

Konfirmimet vijnë nga zëdhënësi i Vatikanit, Matteo Bruni, i cili thotë:

“Papa ka kaluar një ditë të qetë. Ai nuk ka më ethe, ndihet mirë përgjithësisht”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.