U përfol për një shtyrje të ndeshjes, Federata merr vendimin për Superkupën e Italisë

Vendimi i qeverisë për të reduktuar kapacitetin e tifozëve nëpër stadiume, bëri bujë nëpër mediat e ndryshme. U përfol që edhe supersfida Inter-Juventus, e vlefshme për Superkupën e Italisë do të shtyhej. Por Federata ka marrë vendimin përfundimtar.

SUPERKUPA E ITALISE

Në një komunikatë zyrtare ata bëjnë të ditur se ndeshja nuk do të shtyhet dhe se do të luhet ë datën e paracaktuar, pra në 12 Janar. Kështu hidhen poshtë të gjitha hipotezat lidhur me një shtyrje të ndeshjes.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.