U përjashtua në ndeshjen e Gjermanisë, tifozi rrezikon burgun sepse bëri përshëndetje…naziste


Një incident ka ndodhur në miqësoren mes Gjermanisë dhe Izraelit që u fitua nga vendasit me rezultatin 2-0. Një person është nxjerrë jashtë nga stadiumi i Hofenhajmit për shkak se bëri përshëndetje si nazistët.

na

Sipas mediave 28 vjeçari rrezikon tre deri në pesë vite burg për atë që bëri. Jo vetëm kaq, por ai u përjashtua nga stadiumet gjermane përgjithmonë. Tifozi rrezikon gjyqin pasi shprehja dhe promovimi i çfarëdo lloj gjëje që ka lidhje me Hitlerin dhe nazizmin, përbën krim në Gjermani.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *