U përplasën në Çmimin e Madh të Belgjikës, Alonso reagon ashpër ndaj Hemilton: Është Idiot!


Çmimi i Madh i Belgjikës nuk nisi ashtu si duhet për dy pilotët, Fernando Alonso dhe Luis Hemilton që u përplasën në startin e garës.

3213

Komisionerët e Formula 1 e cilësuan këtë aksident si një incident dhe nuk pati penalizime për Hemilton, me britanikun që pranoi fajin.

Në përfundim të garës reagoi ashpër dhe ish-piloi i Ferrarit, spanjolli Fernando Alonso që e cilësoi britanikun si idiot dhe tha se ai di të garojë vetëm kur niset i pari.

“Çfarë Idioti”. Ky djalë nuk di se çfarë bënë. Di të garojë vetëm kur niset i pari.”, u shpreh Alonso.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *