U plagos në një atentat me armë zjarri, kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico del nga spitali! Ja si është gjendja e tij shëndetësore

u plagos ne nje atentat me arme zjarri kryeministri i sllovakise robert fico del nga spitali ja si eshte gjendja e tij shendetesoreKryeministri i Sllovakisë, Robert Fico ka dalë nga spitali, pak më shumë se dy javë pasi u qëllua në një atentat me armë zjarri, tha një zëdhënëse e qeverisë.

robert fico

59-vjeçari ishte në një gjendje kritike pasi u qëllua pesë herë nga një person i armatosur në qytetin qendror të Sllovakisë Handlova, ku ai kishte qenë duke kryesuar një mbledhje të qeverisë.

Fico fillimisht u dërgua në një spital lokal, përpara se të dërgohej në një spital në qytetin qendror të Banska Bystrica, ku iu nënshtrua dy operacioneve.

“Fico qëndroi atje deri më sot, kur doli dhe u dërgua në banesën e tij në Bratislavë”, zbuloi zëdhënësja.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts