U qëllua me 10 plumba, kushëriri i Aleksandër Sadikajt rëndë, policia kontrolle nga deti dhe toka për autorin e maskuar

Teksa 51-vjeçari shqiptar Andrea Kalemi, ndodhet në gjendje të rëndë për jetën pasi iu bë atentat me armë zjarri, policia greke vijon operacionin nga deti dhe toka për kapjen e autorit.

Gazetarja Shpresa Dine raporton për BalkanWeb se po kontrollohen të gjitha mjetet lundruese që dalin nga ishulli Paxos me drejtim Prevezen, Igumenicën dhe Korfuzin. Autori i maskuar mësohet se ka qëlluar 10 herë mbi Kalemin, ndërsa ka dyshime se shqiptari kishte mbërritur direkt nga Italia për të kryer krimin.

Ndërkohë, Kalemi, kushëri i Aleksandër Sadikajt, është transportuar i plagosur me skaf nga Paxos në limanin Arila, Perdika dhe më pas me autoambulancë drejt Janinës.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts