U quajt ‘fashiste’ dhe ‘raciste’, kryeministrja Meloni padit këngëtarin italian

Këngëtari italian, pjesë e grupit Placebo, Brian Molko është nën hetim pasi ka quajtur kryeministren italiane Giorgia Meloni si ‘raciste’ dhe ‘fashiste’.

Akuzat u hodhën javën e kaluar, teksa Molko ishte duke performuar në një koncert të tijin në Torino.

“Giorgia Meloni fashiste, raciste”, bërtiti artisti.

Sipas kodit penal italiane, “Shpifja publikisht kundër shtetit” quhet vepër penale dhe dënohet me gjobë, e cila mund të variojë nga 1000-5000 euro.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts