U rendit në vendin e katërt në botë/ Meta: Përfaqësim i shkëlqyer i Briken Caljas
calja meta

Presidenti Ilir Meta ka reaguar duke e quajtur një përfaqësim të shkëlqyer të Briken Çaljas në Lojërat Olimpike në Tokio, pasi ai u rendit i katërti në botë, dhe vetëm 1 kg e ndau nga medalja olimpike.

“Në vendin e katërt në botë, vetëm për 1 kg larg medaljes olimpike.

Përfaqësim i shkëlqyer i Briken Caljas dhe një arritje dinjitoze për Shqipërinë! ???”, shkruan Meta në rrjetet sociale.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com