U rikonfirmua në krye të PD/ Ambasadori Soreca takon Lulzim Bashën: Diskutuam për situatën politike në prag të…






Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca ka takuar sot kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, një ditë pasi ai u zyrtarizua si fitues në zgjedhjet e brendshme në selinë blu. 

soreca

Soreca ka publikuar një foto në “Twitter” nga takimi, ku bën me dije se është diskutuar për situatën politike në prag të legjislaturës së re. 

Pas rizgjedhjes së tij si Kryetar i Partisë Demokratike Shqipëri. U takova sot me Lulzim Bashën për të diskutuar situatën aktuale politike në prag të legjislaturës që nis në shtator, si dhe hapat e ardhshme me rëndësi në procesin e integrimit të Shqipërisë në BE”, shkruan Soreca në rrjetet sociale.

postimi

© Panorama.al





Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *