U rrahën në dhomat e zhveshjes, skuadra e njohur argjentinase merr vendimin për dy lojtarët e saj


Boka Zhuniors ka marrë vendimin për të përjashtuar me dy ndeshje futbollistët e saj, Karlos Zambrano dhe Dario Benedeto për shkak të një sherri mes tyre në fundin e pjesës së parë të sfidës mes Boka Zhuniors dhe Rasing Avejaneda që përfundoi në barazim 0-0.

8678768

Dy futbollistët u shfaqën me shenja dhunë në fytyrë në pjesën e dytë të lojës pasi ishin konfrontuar fizikisht me njeri-tjetrin në dhomat e zhveshjes.

Boka Zhuniors e cilësoi këtë sjellje si tërësisht të papranueshme dhe dëmtuese për imazhin e klubit duke dënuar kështu dy futbollistët , me skuadrën që gjithashtu po kalon një moment të keq edhe në renditje ku ndodhet në vendin e 12-të të kampionatit.

LEXO EDHE: FOTO+VIDEO/ Plas sherri te skuadra e njohur, lojtari godet me grushte shokun e ekipit në dhomën e zhveshjes

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.