U rrëzua aksidentalisht teksa punonte, humb jetën 62-vjeçari në Vlorë

u rrezua aksidentalisht teksa punonte humb jeten 62 vjecari ne vlore
u rrezua aksidentalisht teksa punonte humb jeten 62 vjecari ne vlore

Një 62-vjeçar me inicialet E.K., ka humbur jetën pasi ka rënë aksidentalisht gjatë punës.

Uniformat blu bëjnë me dije se ka nisur procedimi për shtetasin H.H., 74-vjeç, pasi dyshohet se për shkak të shkeljes së rregullave të mbrojtjes në punë, është rrëzuar edhe 62-vjeçari i cili fatkeqësisht si pasojë e dëmtimeve të marra ka humbur jetën.

“Nga specialistët u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin H. H., 74 vjeç, banues në Sarandë, pasi dyshohet se për shkak të shkeljes së rregullave të mbrojtjes në punë, në hotelin në pronësi të tij, gjatë procesit të punës, është rrëzuar aksidentalisht shtetasi E. K., 62 vjeç, i cili për shkak të dëmtimeve të marra, ka humbur jetën. Vijon puna për dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti”, thuhet në njoftimin e policisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts