U sanksionua nga Qeveria Britanike, Rangnik i del në mbrojtje Abramoviçit: Nëse dënoni Çelsin, atëherë dënoni dhe…


Situata që po kalon klubi anglez i Çelsit duket se nuk ka prekur vetëm te kampi i kampionëve të Europës, por edhe te skuadrat e tjera.

rangnik

Tekniku i Mançester Junajtid, Ralf Rangnik, ka habitur me deklaratën e tij, i cili i ka dal në mbrojtje oligarkut rus, Roman Abramoviç dhe gjithashtu duke sulmuar klubet e tjera në Angli.

“Askush nga ne nuk mund ta parashikojë çfarë do të ndodhi tani ose tre-katër javë më vonë. Mendoj se duhet të jemi më të kujdesshëm për të fajësuar dikë. Vetëm Çelsi është përfshirë, sepse pronar është Roman Abramoviç, por edhe Arsenali dhe Evertoni kanë disa aksione në pronësi të oligarkëve rusë. Pse nuk i dënoni dhe ata?”, ishin fjalët e gjermanit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *