U solidarizua me Ukrainën, shteti i fuqishëm nis planet për mos transmetimin e Premier Ligës


Mesazhet në mbrojtje të Ukrainës duket se nuk i ka pëlqyer disa shteteve të cilat e quajnë veten si aleatë të Rusisë, përfshirë këtu edhe Kina.

premier liga

Kjo e fundit duket sa ka marrë një vendim për sa i përket Premier Ligës, e cila fundjavën e kaluar doli me shumë mesazhe që shkonin në mbrojtje të Ukrainës ndaj pushtimit rus.

Kina ka në plan të ndalojë transmetimin e kampionatit anglez për shkak të këtyre veprimeve.

Gjithsesi duket se kjo nuk i ka ndalur ekipet të solidarizohen me Ukrainën, por të ngrihen akoma dhe më shumë.

Këtë fundjavë, kapitenët e 20 skuadrave që do të zbresin në fushë do të kenë të vendosur një shirit me ngjyrat e flamurit ukrainas.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.