“U soll si qyqar dhe jo si udhëheqës/ Ish-ambasadori i SHBA-së në Kosovë kritikon ashpër Vuçiç: Zgjodhi Putinin para Perëndimit!

Ish-ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philipp Kosnett, ka akuzuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç  se e ka zgjedhur presidentin e Rusisë, Vladimir Putin para Perëndimit.  Ai madje ka thënë se Vuçiç është sjellë si qyqar dhe jo si udhëheqës.

Kos
“Duket se Vuçiçi ka zgjedhur Putinin në vend të Perëndimit – ndërsa pretendon se duart e tij janë të lidhura nga opinioni publik dhe fshihet pas Kishës. Kjo nuk është udhëheqje; është sjellje prej qyqari. BE, SHBA, ju lutem mbani shënim”, ka shkruar Kosnett.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.