U strehuan për disa javë në Kosovë, 51 afganë largohen për në SHBA (FOTO)

KOSOVA

Kosova vijon të përcjellë afganët që i strehoi për disa javë pas trazirave në Kabul e Afganistan.

51 qytetarë afganë janë larguar për në SHBA ditën e sotme.

Ministri i Brendshëm, Xhelal Zveçla deklaroi se Kosova do të vijojë bashkëpunimin me qeverinë amerikane dhe NATO për të realizuar me sukses transferimin e qytetarëve afganë nga Ksoova drejt vendeve të tjera.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.