“U ulëm në lokal me inxhinierin e gurores, i kërkuam të përdornin më pak eksploziv”, u dhunua barbarisht me kushëririn nga fisi Rraja, zbardhet dëshmia e Bilbil Majës

Zbardhet dëshmia e Bilbil Majës, i dhunuar barbarisht nga pjesëtarë të fisit Rraja.

Sipas dosjes hetimore të prokurorit Ylli Basha të siguruar nga gazetarja Klogiana Lala rezulton se ngjarja e rëndë ka ndodhur në orën 12:00 të datës 6 korrik, raporton “BalkanWeb”. Bilbil dhe Jashar Maja, kushërinj të parë mes tyre ishin ulur në ambientet e bar Fregen në Thumanë me qëllim për të biseduar me inxhinierin e gurores që të përdoreshin sasi më të vogla eksplozivi sepse nga shpërthimet e pakontrolluara po u dëmtoheshin banesat

Në dëshminë e tyre dy të dhunuarit kanë dhënë detaje për sulmin ndaj tyre.
“Papritmas në ambientet e lokalit kam shquar të hyjnë Xhemal dhe Flamur Rraja, të cilët kanë qenë të armatosur dhe më kanë kërkuar që të shtrihem në tokë. Mes tyre kam shquar dhe pronarin e gurores, të cilin e njoh me pseudonimin Çaku. Flamur dhe Xhemal Rraja, vëllezërit e deputetit të PS-së Rrahman Rraja, më kanë goditur në kokë e trup. Dhe persona të tjerë, të afërm të tyre na kanë goditur pa pushim duke na lënë pa ndjenja në lokal”, ka deklaruar Bilbil Maja.

[embedded content]

Ishin vetë pjesëtarë të fisit Maja që filmuan dhe dokumentuan sulmin.

Bilbil Maja kishte denoncuar disa herë në polici për dëmtimet që po shkaktoheshin nga shpërthimet e gurores dhe kishte tentuar disa herë të bllokonin kamionët.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts